III PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI

III Piknik Świętojański (24.06.2017) nad jeziorem Kopcze rozpoczął się wczesnym popołudniem od rodzinnych zawodów wędkarskich w których rodzic i dziecko łowili do jednej siatki. W tej konkurencji najlepsza parą rodzinną okazali się Marcin i Bartek Fandrei z wynikiem 4780g, drugie miejsce zajęli Łukasz i Nikola Biedroń z wynikiem 3920g a trzecie Elwira i Kornel Marcińczyk z wynikiem 3350g.
Natomiast na samym pikniku była moc zabaw i gier dla dzieci, plecenie wianków, rzuty do tarczy Arenberga, strzelanie z wiatrówki, malowanie twarzy, występ orkiestry z GOK Kaczory, pyszne tradycyjne jedzenie i wiele innych atrakcji – to wszystko czekało na mieszkańców wsi Kaczory i okolic. 
W trakcie trwania pikniku, dzieci były zabawiane przez panie i panów z rady sołeckiej, którzy w dalszej części imprezy przeprowadzili szereg zabaw, gier i konkursów z nagrodami i statuetkami ufundowanymi przez LGD KRAJNA NAD NOTECIĄ, oraz PSB Mrówka Piła. Poza przygotowanymi wiankami przez mieszkańców i KGW, nowością podczas tegorocznej edycji pikniku było wspólne plecenie wianków w trakcie trwania imprezy pod nadzorem pań: Katarzyny Gałeckiej i Małgorzaty Wojciechowskiej z KGW.
Od samego początku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się darmowa grochówka przygotowana przez anie: Irenę Witt i Hannę Załachowską. Za symboliczną kwotę serwowano gofry, ciasto, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, napoje a wszystko przygotowane i serwowane przez panie z rady sołeckiej oraz mieszkanki Kaczor: Ewę Kalka, Renatę Rybińską, Wandę Sądej, Joannę Zwierzyńską, Karinę Bochyńską, Zuzannę Rybińską, Wiesławę Radka. Natomiast panie z KGW serwowały kiełbaski z grilla oraz ciasto własnego wypieku.
Tradycyjnie, zorganizowano konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, który cieszył się dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych. Tym razem jeziorem popłynęło 16 wianków (wszystkie pięknie wykonane), natomiast wyróżnionych zostało 6, najwięcej z KGW a do wyróżnionych trafiły trzy statuetki i trzy kompozycje kwiatowe.
Przeprowadzono również konkurs w strzelaniu z wiatrówki którego organizatorem i odpowiedzialnym za przeprowadzenie był członek rady sołeckiej Andrzej Rybiński. Wśród młodzieży najlepsi byli; Marika Kopertowicz i Nikola Biedroń, a wśród dorosłych I-sze miejsce zajął Jarosław Kopertowicz, II-gie Rafał Radka, a trzecie Radosław Noska. Dorośli otrzymali statuetki a najmłodsi słodkości. Na koniec odbyła się zabawa taneczna na wolnym powietrzu, przy muzyce w wykonaniu zespołu „WODNIK”. 
Składam podziękowania wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałego pikniku dla mieszkańców naszej gminy i okolic. Szczególne podziękowania należą się członkom rady sołeckiej, KGW, LGD „KRAJNA NAD NOTECIA” , Gminie Kaczory za dofinansowanie imprezy, PSB Mrówka Piła za ufundowane nagrody rzeczowe, panu Grzegorzowi Kurzajczykowi właścicielowi Piekarni „Rarytas” za upieczony na tę okazję przepyszny oryginalny chleb, panom Henrykowi i Krzysztofowi Kalce za udzielony transport i przewiezienie sprzętu, ZMHS „Stokłosa”, naszym strażakom z OSP Kaczory, dyrektor Krystynie Adamczyk, Kazimierzowi Załachowskiemu za zabezpieczenie oświetlenia.
Naszym paniom za przygotowanie potraw oraz mieszkańcom i dzieciom za ich udział w pikniku – wszystkim serdecznie dziękuję
– Sołtys Henryk Witt.

info: sołectwo Kaczory
fot.: Piotr Grzesiuk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”161″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz slajdów]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.